Зателефонуйте нам (067) 432-30-07

Інформація про: Хорватія

19 Сентября 2019

croatia

Республіка ХОРВАТІЯ займає площa 56 538 кв. км. Столиця - Загреб (726 000 чол.). Найбільші міста в Хорватії: Спліт (189 000 чол.), Рієка (167 000 чол.), Осієк (104 000 чол.). Адміністративно-територіальний поділ - 101 округ. Глава держави - президент. Законодавчий орган - двопалатний парламент (Палата округів і Палата депутатів).

Хорватія володіє дивно красивою природою і вважається одним з найбільш екологічно чистих місць в світі. Завдяки унікальному середземноморському клімату, Хорватія користується величезною популярністю серед західноєвропейських туристів.

Довжина прибережної зони становить 1778 км. У Хорватії налічується близько 1185 островів і маленьких острівців уздовж Адріатичного узбережжя, 66 з них населені. На території Хорватії розташовано 7 дивовижних національних парків.

Клімат

Субтропічний середземноморський на Адріатичному узбережжі і помірно-континентальний в східній частині країни (в гірських районах досить прохолодний, з тривалою холодною зимою). Середня температура влітку від + 22-24 С в континентальних районах, до + 28-31 С на узбережжі. Опадів випадає від 600-700 мм. в рік в прибережних районах, до 1000 мм. у горах. На Адріатичному узбережжі Хорватії 270-300 днів на рік світить сонце (найбільший показник ясної погоди в Європі). Кращий час для відвідин країни - з травня по вересень, в цей період вода прогрівається до 22-24 С.

Населення

Близько 4,8 млн. Чоловік, в основному - хорвати (78%), серби (12%), угорці (0,5%), словенці (0,5%), боснійці, італійці, чехи та ін.

Мова

Хорватська, дуже широко поширений німецький. У Істрії і Кварнере також говорять італійською та англійською, в Далмації - на німецькій та англійській.
релігія

Велика частина населення - католики (77%), також багато православних (12%) і мусульман.

Валюта

Куна (Kh), рівна 100 липам. В обігу знаходяться банкноти в 1000, 500, 100, 50, 20, 10, 5 кун, а також монети в 1, 2, 5 кун і 10, 20, 50 лип.
Валюту можна обміняти в банках, обмінних пунктах, на пошті, в турагентствах "Кроатія Турист" (тут можна обміняти також дорожні чеки) і готелях практично повсюдно. Деякі банки проводять обмін валюти без комісії, але зазвичай комісійні складають 1 - 1,5%. Зворотний обмін валюти можливий тільки в банках. При цьому необхідно пред'явити банківські квитанції. Туристичні чеки приймають в більшості крупних банків країни (краще використовувати чеки в євро). Кредитні картки приймаються повсюдно.

Банки і обмін валюти

Працюють з 8.00 до 19.00 з понеділка по п'ятницю, в суботу - з 8.00 до 12.00.
ПДВ і tax-free
При покупці більш ніж на 500 кун можна повернути ПДВ при виїзді з країни - для цього на митному пункті необхідно пред'явити закордонний паспорт, чек з магазина і сам товар.
транспорт

Найпоширеніший вид громадського транспорту - автобус, а в Загребі і Осієку ще й трамвай. Квитки ($ 0,65) продаються в салоні або в газетних кіосках, їх необхідно відзначати в спеціальних компостерах і зберігати до кінця поїздки. Діють денні проїзні квитки "Денний карта" ($ 1,75) на всі види транспорту. У Загребі можна скористатися туристичної "Загреб-Кард", яка надає необмежену кількість поїздок на автобусі першої зони, а також на трамваї, підйомнику і канатній дорозі, покупку квитків в музеї і зоопарк (сидки - 50%), на концерти, в театри і оперу (знижка - 20%), а також дає право на знижки в магазинах, ресторанах і в пунктах прокату автомобілів. "Загреб-Кард" дійсна 72 години і коштує близько 8 євро.
Транспорт в Загребі представлений автобусами, трамваями і фунікулером. Разовий квиток на одну зону коштує 5,5 куни, у водія 6 кун. На дві зони - 11 і 12 відповідно, на три зони 16,5 і 18. Вночі ціна зростає вдвічі. Квиток на весь день тільки для першої центральної зони Загреба коштує 15 кун і діє без обмежень, в тому числі на нічні рейси. Штраф за безквитковий проїзд становить 150 кун.

Таксі

Тариф при посадці в таксі - $ 2,4, плюс по $ 0,96 за кожен кілометр, за кожне місце багажу - $ 0,16. Поїздки з 22.00 до 5.00, а також у вихідні та святкові дні, оплачується на 20% дорожче.
Прокат автомобіля
Для оренди автомобіля в Хорватії необхідно мати водійські права, стандартна страховка оплачується разом з орендною платою. Страховка при оренді не покриває виїзд в Боснію і Герцеговину, а також в Чорногорію (Югославію), які вважаються зонами військових дій. Багато агенства прокату вимагають досягнення орендарем віку 18 років ( "Hertz") або 21 рік (в інших агентствах) як неодмінної умови отримання машини. Навіть при оплаті кредитною карткою, часто необхідно внести депозит не менше $ 200-300 готівкою. Деякі компанії надають знижку в 10% при повній оплаті готівкою.

Чайові


У готелях, ресторанах і таксі, якщо плата за обслуговування не включена в рахунок, чайові складають 10%. Прийнято також залишати чайові гідам і барменам.
митниця

Ввезення і вивіз місцевої валюти обмежені сумі 2000 кун. Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений. Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет, або 50 шт. сигар, або тютюну - до 250 гр., до 1 л. міцних спиртних напоїв, вина - до 2 л., до 1 кг. кави або чаю, а також спортивного спорядження і радіоапаратури - в межах особистих потреб. Заборонено ввезення вогнепальної зброї, вибухових речовин, боєприпасів, антикварних предметів, наркотиків і аерозольних балончиків, які не відповідають європейській конвенції про захист озонового шару (з фреоном).
Заборонено вивезення предметів культурної та історичної цінності (можливо тільки при наявності дозволу, виданого державним управлінням по захисту культурної та природної спадщини), шкур диких тварин, наркотиків, зброї та боєприпасів (потрібен дозвіл). При вильоті з країни стягується аеропортовий збір у розмірі $ 8.

Корисна інформація


Зберігайте всі чеки. Якщо фінансова поліція помітить, що ви не взяли чек, ви будете вважатися співучасником ухилення господаря магазину від податків.
Самостійний видобуток коралів заборонена і суворо карається.
Напруга в мережі - 220 В., частота 50 Гц., Використовуються стандартні розетки і вилки з круглими штепселями, але в зв'язку з інтенсивною реконструкцією багатьох готелів під європейські стандарти, все більшого поширення набувають розетки європейського зразка.

Помилка...

Введіть будь ласка коректні дані

Замовити тур:
Вкажіть будь ласка контактний номер телефону

Хочете отримувати СМС?

Введіть будь ласка коректні дані