Зателефонуйте нам (067) 432-30-07

Інформація про: Ізраїль

03 Октября 2019

israel

ІЗРАЇЛЬ - одне з наймолодших держав на карті світу. Створене і побудоване за продуманим планом, воно зібрало на давню батьківщину одновірців з усього світу. В самому серці арабського Сходу виник осередок неісламської цивілізації, який відкрив всьому світу доступ до святинь найбільших світових релігій. Пам'ятники історії і культури Ізраїлю унікальні.

Сучасна країна, оповита легким покровом містики, не менше приваблива і як курорт, діючий круглий рік. Піщані пляжі Середземномор'я, підводні краси Червоного і лікувальна сила Мертвого морів, гарячі джерела, відомі з античних часів, і гірськолижні спуски (Хермон) привабливі для людей різного віку. Причому, з огляду на невеликі розміри настільки різноманітною країни, все задоволення можна поєднати в одній поїздці.

Клімат


Клімат в Ізраїлі дозволяє загоряти і купатися круглий рік: з квітня по жовтень в Середземному і Галілейському, на протязі всього року в Мертвому і Червоному морях.

Літній період - з квітня по жовтень, жарко і практично без дощів. Зимовий сезон - з листопада по березень. Сніг - тільки в горах.

Середньомісячні температури в Єрусалимі ºС
:

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

+10

+11

+14

+18

+22

+24

+25

+25

+23

+20

+15

+11

 Час

Різниці в часі з Києвом немає.

 Мова

Офіційні мови - іврит (розмовний варіант староєврейського) і арабська. Найважливіший мову ділових відносин - англійська, багато ізраїльтян говорять також німецькою, ідиш, російською та французькою мовами.
 релігія

Основні релігії: іудаїзм, іслам, християнство (православ'я).

 Валюта і чайові
 

1USD = 3.725 ILS (27.01.2010).

Ізраїльська грошова одиниця - новий ізраїльський шекель (ILS), він ділиться на 100 агорот. Обмін іноземної валюти на шекелі проводиться в будь-якому комерційному банку. Зворотний обмін - на суму не більше 500 $ США після надання квитанції про обмін. При виїзді з Ізраїлю максимальна сума обміну в міжнародному аеропорту «Бен-Гуріон» - не більше 100 $ США.

Чайові. У кращих ресторанах прийнято залишати чайові - 10% від рахунку. За послуги чайові не беруться; водіям таксі бажано давати чайові. Гідам - ​​4-5 $ з людини за 1 день, водіям автобусів - менше.

Транспорт

Автобус - найпопулярніший вид транспорту в Ізраїлі. Зручно купити посвідчення Israbus, що дає право на будь-яку кількість поїздок всередині країни протягом певного часу. Можна скористатися послугами таксі. Існують три можливих тарифу, індикатор яких включається на табло лічильника: 0 - надбавка за телефонний виклик (оплата до місця посадки), 1 - звичайний, 2 - 25% -ва надбавка за нічний виклик (з 21.00 до 5.30). Міжміські поїздки здійснюються за фіксованим тарифом. Є аналог маршрутних таксі ( «шерут»), які курсують на ряді міських ліній і між головними містами країни.

По суботах і святкових днях весь транспорт, за винятком таксі, припиняє свою роботу!

Оренда автомобіля. Автомобіль можна взяти напрокат особам, які досягли 21 року. Прокат досить дорогий. Дорожні правила в Ізраїлі строгі. Швидкість в містах обмежена до 50-70 км / год.

Зв'язок

З більшістю країн світу існує прямий телефонний зв'язок, за винятком більшості мусульманських країн. Магнітні картки ( «Телекард») для телефонів-автоматів продаються на пошті і в газетних кіосках. Три типу карт розрізняються ціною, що відповідає обсягу оплаченого часу. Дорожче коштують міжнародні розмови по буднях з 8.00 до 22.00. Знижка - з 22.00 до 1.00 і цілодобово у вихідні дні; 50% - з 1.00 до 8.00. Легко взяти напрокат мобільний телефон (можна прямо в аеропорту).

Міста і курорти:
Тель - Авів

Тель-Авів - найбільше місто Ізраїлю, розташований на березі Середземного моря. Цей молодий місто - економічний центр країни, виник в результаті з'єднання древньої Яффи з передмістям Тель-Авів ( «пагорб весни»). Пам'яток старовини тут небагато. Тель-Авів вражає сучасною архітектурою новітніх готелів, що простягаються уздовж берега, довгою смугою золотавих пляжів, просторими площами і зеленими бульварами. Це місто - центр моди і розваг: театри і концертні зали, музеї та виставки, ресторани і кафе, магазини і нічні клуби, знаменита діамантова фабрика.

Єрусалим

Столиця Ізраїлю - древній Єрусалим, приблизно в 60 км від узбережжя Середземного моря в Іудейських горах, в Біблії іменований Шалем, стоїть на своєму місці вже п'ять тисяч років. Три тисячі років євреї вважають його своєю столицею. Саме в цьому місці дивним чином переплелися коріння трьох світових релігій, тут знаходяться святі місця поклоніння кожної з них. Для євреїв це - Стіна Плачу, для мусульман - мечеть Аль-Акса, а для християн - Скорботний Шлях (Віа Долороза) і Храм Гробу Господнього. Навколо старого Єрусалима виросло нове місто, що приваблює сучасним плануванням вулиць і площ, новітньою архітектурою будинків, безліччю музеїв, виставок, театрів.

Ейлат

Ейлат на березі Ейлатского затоки (Червоне море) - найпівденніший населений пункт Ізраїлю. Невеликий і компактний місто являє собою створений людською працею оазис серед пустелі Негев. Останнім часом Ейлат - один з найпопулярніших курортів країни. Тут 359 сонячних днів в році, величезна кількість сучасних готелів, побудованих прямо на пляжах і добре організований туристичний сервіс. Шанувальники моря насолоджуються плаванням з аквалангом, віндсерфінгом, морськими прогулянками, фантастичною красою коралових рифів. Тут відмінна морська рибалка на тунця, барракуду, інших великих риб. Ейлат - вільна економічна зона: усі товари і послуги не обкладаються ПДВ і, отже, стоять на 17% дешевше.

Екскурсійна програма

Тель-Авів - Яффо - сафарі. Оглядова екскурсія по сучасному Тель-Авіву познайомить Вас з культурно-адміністративним центром Ізраїлю. Також Ви відвідаєте один з найдавніших міст світу і найдавніший порт Яффо. З ним пов'язано безліч легенд: греки вірили, що тут Персей звільнив прикуту до скелі Андромеду; за християнською легендою, місто заснував після всесвітнього потопу син Ноя Яфет. Вважається, що тут жив апостол Петро. Ви побачите один з кращих в світі сафарі і найбільший зоопарк африканських тварин під відкритим небом в Рамат-Гані (доплата на місці за вхідні квитки).

Єрусалим. Оглядова екскурсія по Єрусалиму, центру трьох світових релігій, початку світобудови і столиці Ізраїлю. Місто дивовижної долі. Кого-то веде сюди релігійний трепет, когось цікавість, кого-то біль і надія, а кого-то одвічний пошук істини. На горі Сіон Ви побачите гробницю царя Давида і Світлицю Таємної Вечері. Відвідайте Гетсиманський сад Оливної гори, церква Страстей Господніх і Храм Успіння Богородиці. А також, в Старому місті Хресна дорога - Віа Долороза, Стіну Плачу, Храм Гробу Господнього, Голгофу, камінь Помазання.

За бажанням - відвідання Віфлеєму, міста, де згідно з Євангелієм народився Ісус Христос. Огляд Храму Різдва Христового.

Кейсарія - Хайфа - Акко. Вас чекає знайомство з трьома цікавими містами Ізраїлю. Кейсарія - старовинний морський порт, що існував ще в фінікійські часи. Іудейський цар Ірод Великий в 22 м до н.е. побудував тут місто Цезаря. Незабаром Цезарея стала резиденцією римських прокураторів. Тут жив Понтій Пілат, який відправив на смерть Ісуса. Ви побачите римський театр, візантійську вулицю статуй патриціїв.

Хайфа - третє за величиною місто Ізраїлю. Ви побачите одну з головних визначних пам'яток міста - Храм Бахаї з золотим куполом. Навколо храму розбиті Перські сади, що спускаються по схилах гори Кармель до кварталу тамплієрів на березі моря.

Акко (Аккра) - стародавній порт і столиця хрестоносців, заснований 4000 років тому, є однією з найдавніших гаваней на землі. Стара і нова частина Акко розділені ровом і фортечною стіною, спорудженої хрестоносцями в XII столітті.

Галілея Християнська: Назарет, Тверія. В Назареті, звідки благая звістка розлетілася по всьому світу, можна побачити Храм Благовіщення, що вражає своєю пишністю. Відвідування невеликого селища Канна, де Ісус після свого хрещення здійснив перше чудо. Річка Йордан - місце хрещення паломників. Озеро Кінерет - «дзеркало Бога в зеленій оправі». Місто Тверія - відвідування історичного центру. Гора Блаженств (місце Нагірної Проповіді). Місто Табха - Храм Примноження хлібів і Риб. Храм Дванадцяти Апостолів.

Екскурсія по Єрусалиму. Прогулянка по єврейському кварталу Старого міста. Площа чотирьох синагог. Вулиця Кардо. Стіна плачу. Синагога «Хурва». Синагога Рамбана. Розкопки часів I Храму - «Широка стіна». Тунель Уасмонеев. Велика Синагога.

Панорама Єрусалиму. Музей Катастрофи східно-європейського єврейства в роки Другої Світової війни - «Яд ва-Шем», за бажанням участь у церемонії покладання вінка, поминальна молитва - виповнюється Хазаном в «Яд ва-Шем». Урядовий квартал. Кнесет - ізраїльський парламент. Гора Сіон. Гробниця царя Давида. Центр Девідзона - розкопки Єрусалиму, місто Давида. Музей «Іродіонскій квартал» - археологічний музей в Старому місті часів Ірода Великого. Музей Ізраїлю і Храм Книги. Вежа Давида. Ліфт часу.

Християнські місця: Оливній Монастир, Церква Вознесіння ( «Російська Свіча»). Церква Марії Магдалини, Російське подвір'я - Свято Троїцький Собор. Ейн Карем.

Мертве море

Це справжнє диво, унікальний природний пам'ятник і природна лікарня. Море-озеро на 400 м нижче рівня світового океану - самий солоний водойму на планеті. Через настільки високу солоність (вміст солей тут в 10 разів більше, ніж в самому солоному з морів світу) вода дуже щільна і нагадує скоріше густий розсіл. Солі забезпечують всесвітньо відомі лікувальні властивості місцевої води і грязей. Купання в щільній, маслянистої на дотик воді залишає незабутні відчуття і позбавляє від багатьох захворювань. Сухий, чистий, з високою концентрацією брому і майже без пилу повітря під тиском близько 800 мм рт.ст. - ще один фактор лікування. Сонячні промені фільтруються додатковим шаром повітря, а випаровування з поверхні води діють як поляризаційний фільтр: ультрафіолетове випромінювання сонця послаблюється, що створює ідеальні умови для геліотерапії.

Першокласні готелі на узбережжі Мертвого моря пропонують ефективне лікування широкого спектру захворювань, особливо шкірних.

Екскурсійна програма на Мертвому морі

На вибір є кілька місць для відвідування. Доплата за вхідні квитки здійснюється на місці.

Біблійний заповідник Ейн-Геді. Ви відвідаєте біблійний оазис Ейн-Геді, розташований між ущелинами Давид і Агурот поблизу прісноводних джерел, який став притулком царя Давида, коли він переховувався від гніву царя Саула. Природні заповідники «Нахаба Давид» і «Нахаба Агурот» створені для збереження унікальної флори і фауни, а також історичних пам'яток цього району. Приховані буйною рослинністю водоспади, в яких приємно викупатися в жаркий день, басейни і гарячі джерела, пляж - привабливі місця для проведення часу. Підйом до водоспадів Давида.

Національний парк «Массада». Гірська фортеця царя Ірода, найбільший в цьому районі і найбільш досліджений історико-археологічний об'єкт в Ізраїлі. Фортеця Массада побудована царем Іродом в якості притулку від ворогів. Це був останній оплот повстанців проти римлян євреїв в Іудейській війні. У комплексі Массада можна оглянути залишки палаців царя Ірода з фрагментами давньої мозаїки, римських лазень, кріпосних стін, стародавньої синагоги, тераси і водосховища, вирубані в скелях. Підйом на фунікулері.

Національний парк «Кумран». У Вас є унікальна можливість познайомитися з воістину історичним місцем. На північно-західному березі в кумранських ущелині існувало колись печерне поселення, засноване аскетичної єврейської релігійної сектою есеїв, сучасників Ісуса, розорене римлянами в 68 році. У 1947 році тут випадково була зроблена грандіозна археологічна знахідка століття - сувої Мертвого моря або Кумранські сувої. Рукописи, вік яких становить 2000 років, були зроблені в той час і в тому місці, де зароджувалося християнство. Частково відновлені споруди Кумрана знаходяться на плато, що підноситься над берегом моря.

Візовий режим в Ізраїль


З 9.02.2011 набрав чинності договір про безвізовий режим (тип віз В2) між Ізраїлем і Україною.

Без візи можна провести в Ізраїлі не більше 90 днів протягом півріччя.

По прильоту в країну в закордонний паспорт ставиться штамп про прибуття. Додаткові гроші за штамп не стягуються.
Людям, які збираються після Ізраїлю відвідувати арабські країни (Крім Єгипту і Йорданії), штамп про прибуття ставити небажано. Для того щоб не ставити штамп, потрібно завчасно повідомити про це прикордонника, заповнити форму 17L і попросити проставити штамп в неї. Бланк зі штампом залишається у Вас в якості підтвердження перебування в країні.

Починаючи з 9.02.2011 кожен громадянин України, який поїде до Ізраїлю з гостьовою, туристичною метою, на лікування або по бізнесу (тип віз В2) не повинен звертатися до Посольства Ізраїлю в Україні за отриманням в'їзної візи в Ізраїль.

Безвізовий режим не є гарантією в'їзду в Ізраїль, так як остаточне рішення про це приймають прикордонні служби Ізраїлю.

Кожен громадянин України для того, щоб в'їхати до Держави Ізраїль повинен буде підтвердити мету свого візиту в країну.

Рекомендований список документів:
Для того щоб уникнути проблем, рекомендується взяти з собою ті ж документи, які раніше були потрібні для оформлення візи (це не строго встановлені правила, а тільки рекомендації). Не обов'язково, що ці документи Вам знадобляться при перетині кордону.

Для туристів:
Авіаквиток з датами в'їзду та виїзду, Медична страховка на надання послуг за кордоном Підтвердження про бронювання готелю: ваучер з турфірми, факс або роздруківка електронного листа з готелю (якщо ви бронювали номер самі).

Для тих, хто вирушає в гості:
Ті ж документи, але замість броні готелю запрошення (оригінал, факс або e-mail) і ксерокопію (можна надіслану факсом) посвідчення особи громадянина Ізраїлю (теудат зеут), який вас запрошує.

Для тих, хто їде лікуватися:
На додаток до документів для туристів - лист з ізраїльського медичного закладу. Воно потрібне, якщо на лікування вам буде потрібно менше 90 днів. Якщо більше - треба звернутися в посольство, щоб дізнатися, що робити в цьому випадку.
У бесіді з прикордонниками також можуть виявитися корисними документи, що підтверджують платоспроможність. Наприклад, кредитна карта, виписка з банківського рахунку, довідка з місця роботи із зазначенням зарплати, дорожні чеки або готівка.

Для тих, хто їде у відрядження:
Якщо ви не збираєтеся в Ізраїлі працювати, а відправляєтеся, наприклад, на переговори з партнерами по бізнесу, ваша поїздка вважається бізнес-туризмом. Віза не потрібна! У короткострокових відрядженнях радимо мати при собі бронь готелю і запрошення від ваших ізраїльських колег або ділових партнерів.

Звертаємо Вашу увагу!
Громадяни України, яким коли-небудь було відмовлено у в'їзді в державу Ізраїль в Посольстві Ізраїлю в Україні і / або на кордоні Ізраїлю для того, щоб в'їхати в країну, повинні будуть особисто подати прохання в Посольство Ізраїлю в Україні.

Звертаємо Вашу увагу!
Громадяни України, які були депортовані з Держави Ізраїль, не зможуть в'їхати в країну протягом 10 років.

Звертаємо Вашу увагу!
Громадяни України, які раніше відвідували Ізраїль і порушили візовий режим (залишалися в Ізраїлі після закінчення дії візи) не зможуть в'їхати в Ізраїль після відміни візового режиму. Такі громадяни повинні особисто подати прохання на в'їзд до Держави Ізраїль в Посольство Ізраїлю в Україні.

Звертаємо Вашу увагу!
Громадяни України, які раніше законно працювали в Державі Ізраїль і вчасно виїхали після закінчення візи (тип візи В1) не зможуть в'їхати в країну протягом року після дати виїзду з Ізраїлю

Незважаючи на договір про безвізовий режим між двома країнами, всі громадяни України, метою візиту / в'їзду в Ізраїль є робота (тип візи В1), навчання (тип візи А2) та інші типи віз, окрім типу візи В2, повинні звертатися до Посольства Ізраїлю в Україна для отримання даних віз.

Візи як і раніше потрібні:

    Студентам, які їдуть навчатися в ізраїльські вузи;
    Представникам релігійних конфесій, які направляються на службу за запрошеннями релігійних установ, розташованих на Святій землі;
    Для поїздок з метою роботи або комерційної діяльності;
    Волонтерам, які збираються безкоштовно працювати в монастирях і кибуцах.


Увага!
Все вищевикладене стосується тільки національних ЗАКОРДОННИХ паспортів громадян України.

Ті громадяни України, у яких замість національного паспорта проїзний документ для виїзду за кордон, як і раніше повинні звертатися за в'їзною візою в Ізраїль.

(Наприклад: дитячі проїзні документи блакитного кольору - потрібна віза для в'їзду в Ізраїль)

Існує можливість не ставити візу дитині:

    Якщо дитина записаний в національний ЗАКОРДОННИЙ паспорт одного з батьків.
    Якщо у дитини свій національний ЗАКОРДОННИЙ паспорт.

Помилка...

Введіть будь ласка коректні дані

Замовити тур:
Вкажіть будь ласка контактний номер телефону

Хочете отримувати СМС?

Введіть будь ласка коректні дані