Зателефонуйте нам (067) 432-30-07

Інформація про: Італія

03 Октября 2019

italy

ІТАЛІЯ - це найдивовижніша і приваблива країна для туризму. В Італії зосереджено близько 60% культурних цінностей Європи, практично кожен італійське місто являє собою справжній музей під відкритим небом. Крім незліченних пам'ятників культури і руїн давньоримської цивілізації, країна має приголомшливі природними багатствами. Це - білосніжні схили альпійських гір, пахуча рослинність численних садів і парків, прекрасні пляжі і чарівні озера.

Морське узбережжя Італії простягається на 7,5 тис км і налічує близько 5000 обладнаних пляжів, близько 40000 пристаней і причалів для яхт і кораблів, а також величезна кількість готелів різноманітних категорій і ресторанів.

Клімат


Клімат Італії типово середземноморський. Альпи закривають від холодних вітрів, а морські течії несуть вологу. Опадів випадає небагато. Найспекотніші місяці - липень і серпень, середня температура влітку + 28ºС. Зима тут досить м'яка. Середня температура взимку + 10ºС.

Валюта і чайові

Італія повністю перейшла на загальноєвропейську валюту - євро.
Чайові. У деяких ресторанах чайові в розмірі 10% -15% автоматично входять в рахунок (servizio - обслуговування), в інших це не прийнято. Уважно переглядайте рахунок. Якщо вартість обслуговування не включена, залиште 1-6 євро в залежності від рівня обслуговування і загальної суми. У таксі необхідно округлити суму до цілого євро або додати пару євро, якщо водій надав Вам послугу. Також чайових очікують портьє в готелях, носильники в аеропортах і на вокзалах.

Транспорт

Метро. У великих містах Італії (Римі, Мілані, Неаполі) є метрополітен (Metropolitana). Їм зручно користуватися при поїздці на великі відстані. Квитки продаються в автоматах на кожній станції і дійсні більше години, існують також квитки одного дня, які дозволяють користуватися всіма видами громадського транспорту.

Автобусний транспорт. Квитки продаються в газетних і тютюнових кіосках, барах. Талон треба прокомпостувати на зупинці або в салоні, після чого він дійсний протягом години.

Водний транспорт. Уздовж найважливіших міст Амальфитанского узбережжя курсують пороми. Цей вид транспорту часом виявляється швидше, ніж автобус. Єдиний засіб громадського транспорту Венеції - річкові трамвайчики (vaporetto). Самий мальовничий маршрут №1 - по Великому каналу. Користуються популярністю також річкове таксі і, звичайно гондоли.

Таксі. Таксі (жовті машини з табличкою servizio pubblico) дороге. Крім того, беруться націнки (25%) за нічні поїздки (з 22:00 до 7:00), багаж, заміські поїздки (30%), а також за поїздки по неділях і святкових днях. Таксі доцільно замовляти по телефону або скористатися найближчій стоянкою.

Оренда автомобілів. В Італії дорого орендувати машину. Якщо Ви берете автомобіль в оренду, то переконаєтеся в його справності і наявності страховки на випадок дорожньої пригоди. Необхідна наявність міжнародних водійських прав і кредитної картки. Чим більше термін оренди автомо
біля, тим нижче буде щоденна вартість.

Зв'язок

Для оплати телефонних розмов використовуються монети або телефонні картки, які продаються в барах, журнальних і тютюнових кіосках. Щоб зателефонувати до Києва потрібно набрати 00380-44. Після 20:30 тарифи значно нижче. В Італії всі телефонні дзвінки є платними, в тому числі і по місту. Дзвонити з вулиці дешевше, ніж з готелю.
Режим роботи банків та магазинів

Банки. Вигідніше міняти гроші в банках, вони відкриті всі дні тижня (окрім вихідних та святкових днів) до 12:00. На вулицях досить банкоматів і немає проблем з кредитними картками. Найбільш невигідний обмін - в готелях.

Магазини. Зазвичай працюють з 8:30 або 9:00 до 18:00 або до 20:00. Обідні перерви досить тривалі. Як правило, з 13:00 до 15:00, в літній час до 16:00.

Кухня

Дуже різноманітна кухня Італії. Обов'язково варто спробувати венеціанські креветки на рашпілі, «carpaccio», римська теляча печеня, міланське «різотто». Особливою популярністю користується «паста» - це спагетті, ріжки, вермішель і т.д. До них подається незліченна безліч соусів. Варто спробувати справжню італійську піцу. Немає рівних італійцям у виробництві морозива і в приготуванні кави.
У багатьох місцях Вам можуть запропонувати меню для туристів по твердій ціні, проте вибір страв при цьому буде дуже обмежений.
 

Вартість ресторанів, різних розваг і сувенірів


Ціни в Італії дуже високі. Але різноманітна красива і якісний одяг, взуття, шкіряні вироби задовольнять найвибагливішого покупця. У магазинчиках при церквах, музеях і галереях продаються найрізноманітніші сувеніри, прикрашені репродукціями знаменитих картин художників Відродження. З Венеції туристи часто привозять карнавальні костюми і маски. На острові Мурано (поруч з Венецією) виготовляють зі знаменитого муранського скла прикраси, вази, кубки, келихи, люстри та інші предмети розкоші. З Ватикану можна привезти предмети релігійного культу.

Помилка...

Введіть будь ласка коректні дані

Замовити тур:
Вкажіть будь ласка контактний номер телефону

Хочете отримувати СМС?

Введіть будь ласка коректні дані